جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

سخنی با شما بزرگواران

  در پاسخ به درخواست شما بزرگواران عرض میکنم این روزها و دراین دوهفته اخیربویژه بصورت فزاینده ای از تمام نقاط ایران چه در جهت خرید پکتین و چه در جهت احداث کارخانه تولید پکتین تماسهای مکرر گرفته میشود و اینکه چند نفر راست میگویند و یا چند نفر فقط جهت کنجکاوی زنگ میزنند البته بر بنده معلوم نیست شاید بالا رفتن شدید ،قیمت پکتین (هر کیلو 50تا 100هزارتومان )دلیل آن باشد . به هرحال با این گمان که آنچه گفته می شود کاملا درست و صاقانه است ( و البته با عرض پوزش) مختصری اطلاعات و پیشنهاد که شاید مفید باشد خدمتان ارسال می نمایم.

  1-    پکتین ماده قندی است که در حضور اسید میتواند مقدار معینی شکر را بصورت ژل در آورد بنا بر این یک پکتین خوب و یا متوسط آن است که یک گرم آن بتواند حد اقل 100 تا 150 گرم شکر را در پی اچ مناسب بحال ژل در آورد.

  2-    ساخت هر مربا روش خود را دارد زیرا میزان شکر و میزان آب مورد نیاز و همچنین اسیدیته ( پی اچ) آن متفاوت است لذا شما ابتدا باید میزان آب و میزان شکر و اسیدیته محصول خود را داشته باشید تا میزان پکتین مورد نیاز هر محصول را معین نموده وبا تامین اسیدیته مورد نیاز ژل و یا مربای مطلوب تهیه نمائید  .

  3-    بطور معمول در هنگام پخت مقداری از پکتین مورد استفاده به دیواره دیگ پخت می چسبد و از محصول خارج می شود لذا لازم است بر حسب نوع پکتین و قدرت ژل کنندگی و مقدارهدر رفت میزان مصرف معین شود .

  4-    پیشنهاد می شود پس از خرید هر بار پکتین با درصد های بین یک تا چهار محصول نمونه تهیه و پس از بدست آوردن کمترین مقدار مطلوب محصول اصلی را تهیه نمائید  .

                                                                                        موفق باشید    

                                                                                  دکتر علیرضا سودبخش


  این مطلب تا کنون 18 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 18 تير 1394
  منبع
  برچسب ها : پکتین ,میزان ,محصول ,مورد ,تهیه ,اسیدیته ,مورد نیاز ,تهیه نمائید  ,پکتین مورد ,
  سخنی با شما بزرگواران

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز یکشنبه 10 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر